Göktuğ Koleji Web Sitesi Açılış Ekranı Animasyonu

Okulumuz

GÖKTUĞ SİVİL HAVACILIK

Özel Göktuğ Eğitim Kurumları; Özel Göktuğ Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ve Özel Göktuğ Anadolu Lisesi 20 yıllık eğitimci, İngilizce Öğretmeni, Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanlarında Yüksek Lisans derecelerine sahip olan Fatih DURMUŞ tarafından 2019 yılında Gölcük ilçesinde kurulmuş olup 2022 yılı Temmuz ayı itibariyle Kartepe ilçesindeki yeni kampüsünde eğitim öğretim faaliyetine devam etmektedir. 

Okul binamız 2400 m2 olarak inşa edilmiştir. Okulumuzda tam donanımlı ve teknolojik alt yapısıyla amaca uygun olarak 19 derslik, 6 laboratuvar, 4 atölye, 1 kapalı spor salonu, 1 kütüphane, 1 yemekhane, 1 konferans salonu, 1 sosyal etkinlik ve sinema salonu ayrıca 1352 m2 bahçe bulunmaktadır.

Okulumuz, gelişen teknolojiyle birlikte geleneksel eğitim öğretim sürecinin ciddi bir dönüşüm geçirdiği günümüzde değişen öğrenci ihtiyaçlarını ele alan yöntem ve yaklaşımları uygulamak üzere kurulmuştur. Okulumuz, etkileşimli ve proje tabanlı öğrenme, teknoloji araçlarından faydalanma, e-öğrenme uygulamaları, yaratıcı uygulamalar ve sınıf dışı öğrenme yaklaşımlarını uygulamayı taahhüt etmektedir. 

Okulumuz, ciddi bir istihdam sorunu yaşayan sivil havacılık sektörüne, yer ve kabin hizmetleri kollarında ayrıca bilişim teknolojileri alanı yazılım geliştirme dalında hizmet veren kurum ve kuruluşlara İngilizceyi çok iyi düzeyde bilen, gereken mesleki donanıma sahip, verimli ve üretken insan kaynağını yetiştirmek gayesiyle kurulmuştur. Öğrencilerimizin iyi bir mesleki eğitim almasının yanı sıra kendi alanları başta olmak üzere Lisans programlarına yerleşmeleri de hedeflenmektedir. Bu hedefe 11. ve 12. Sınıfta okul bünyesinde açılacak olan ücretsiz sınava hazırlık kurslarıyla ulaşılması planlanmıştır. Okulumuz MEB onayı ile kabin memurluğu (host-hostes) kursunu bünyesinde açarak sertifikalı kurs vermeye başlamış olan ilimizin ilk ve tek eğitim kurumudur. 

Özel öğretim sektörünü çok iyi bilen ve yakından tanıyan kurucumuz, öğrencilerimizin ve velilerimizin en temel istek ve beklentilerine tam cevap vermek amacıyla yola çıkmıştır. Okulumuz kaliteli ve amaca uygun eğitim anlayışıyla birlikte hijyen kurallarını hakim kılan gereken besin değerlerini taşıyan sağlıklı yemek hizmeti vermekte, ilimizin tüm ilçelerine güvenli servis hizmeti sunmaktadır. Öğrencisini, velisini bir müşteri olarak değil misafiri olarak kabul eden, ticari ihtiras ve kaygılardan çok çok uzak olan “Eğitim’de Gönüllülük” düsturuyla hareket etmekte olan okulumuz, alanında rüştünü ispatlamış tecrübeli ve yabancı dile hakim öğretmen  kadrosuyla ilimiz özel eğitim öğretim sektöründe müstesna bir yer açmıştır.

MİSYON

Mezunlarımıza, karşılaştıkları sorunları analitik düşünme yoluyla çözüme ulaştırma yeteneği kazandırmak, akademik, mesleki ve teknik çalışmalar ışığında sivil havacılık alanında ilerlemelerini, kariyerlerinde büyük başarılara imza atmalarını sağlamak ve meslek etik değerlerini gözeten ve bu konuda duyarlı olan bireyler yetiştirmek.

VİZYON

Sivil Havacılık alanında kendini sürekli yenileyen ve geliştiren, öğrencilerine güven ve ayrıcalığını hissettiren, alanında etkin ve saygın konuma sahip öncü bir eğitim kurumu olmak ve örnek alınacak bir eğitim öğretim kurumu olmaktır.

KURUCUMUZUN MESAJI

 Değerli Veliler,

        Özel Göktuğ Eğitim Kurumları Kurucusu olarak insan geliştirme sorumluluğumuzun bilincindeyim. Bize emanet ettiğiniz dünyadaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın her birini ayrı bir değer olarak görüyor, onları geleceğin parlayan yıldızları olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Her çocuğun işlenmemiş bir cevher olduğu gerçeğinden yola çıkarak içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmaları için her alanda bire bir rehberlik yapacağımızı taahhüt ediyorum

$about->title

         Özel Göktuğ Eğitim Kurumları ilimizde özel eğitim öğretim hayatına taze bir soluk getirmek amacıyla kurulmuştur. Olumlu örneklerden yola çıkmak ne kadar önemli ise, hatalardan ders alınmasının da aynı derecede değerli olduğuna inanarak, bugüne kadar edindiğimiz deneyimlerimizin içinden en iyi uygulamaları seçip bir araya getirdiğimiz bir eğitim ortamı planladık.  Öğrencilerimizin akademik çalışmalarda başarılı, çağdaş, eleştirel düşünebilen; kültürel mirasına, milli manevi değerlerine sahip çıkan ve onları koruyan, çevresine duyarlı, kendini doğru ifade edebilen, öz güven sahibi, adalet duygusu gelişmiş bireyler olarak yetişmeleri en önemli hedefimizdir. Sahip olduğumuz kaynakları verimli kullanarak idealist kadromuzla bu hedefleri gerçekleştirmeye yönelik programları Liselerimizde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı itibariyle uygulayacağız.

                  Eğitim kurumlarımız bünyesinde Anadolu Lisesi olarak faaliyet göstermekte olan kurumumuzun yanı sıra Sivil Havacılık Programları, Yer Hizmetleri ve Kabin Hizmetleri dalları ile Bilişim Teknolojileri alanı Yazılım Geliştirme dalını bünyesinde bulunduran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mevcuttur. Ayrıca okulumuz MEB onaylı Kabin Memurluğu (Host-Hostes) kursunu bünyesinde açarak sertifika veren ilimizin ilk ve tek eğitim kurumudur. Amacımız her geçen gün büyüyen ve dünyada adı duyulur hale gelen Türk sivil havacılık firmalarına ve bu sektörün önde gelen uluslararası firmalarına, Kocaeli'den eğitimli donanımlı İngilizce bilen ve sivil havacılık sektörüne gönülden hizmet verecek nitelikli insan kaynağının yetişmesine öncülük etmek ve bu sektöre değer katmaktır. 4 yıllık lise eğitimleri sonunda gençlerimiz almış oldukları mesleki eğitim ile yaşıtlarının bir adım önünde, dünya çapında geçerliliği olan bir mesleğe ilk adımlarını atmış olacaklar. Gençlerimiz umutsuzca iş arayan değil, kendilerine sunulan iş alternatifleri arasından en uygun olanını seçen ve aranan özelliklere sahip bireyler olacaklar. Gençlerimize en üst seviyede bir eğitim vermeyi ve bundan maksimum katkıyı sağlamalarını hedefliyoruz. Her bir mezun öğrencimiz referansımız ve gurur kaynağımız olacaktır.

     Bilgiye ulaşmanın son derece kolay olduğu teknoloji çağında, öğrencilere bilgi yüklemek yerine, onlara mesleki ve yaşam becerileri kazandırmanın önemine inanıyorum. Özel Göktuğ Eğitim Kurumlarında her öğrenci değerlidir, güvendedir ve saygı görür. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılı ve mutlu bir eğitim öğretim hayatı diliyorum. 

Saygılarımla,

Fatih DURMUŞ

Kurucu