Göktuğ Koleji Web Sitesi Açılış Ekranı Animasyonu

Kabin Hizmetleri

  • Anasayfa
  • Eğitim & ÖğretimKabin Hizmetleri

Kabin Hizmetleri

Amacımız havacılık sektörüne ayak uydurabilen, etkili iletişim becerilerine sahip, müşteri ilişkileri kuvvetli, problem karşısında hızlı tepki veren, çözüm odaklı, karşılaştığı sorunlarla başa çıkabilecek yeteneğe sahip kabin hizmetleri verebilecek personel yetiştirmektir.

“Kabin Memuru ” unvanını alan mezunlar, kazandıkları yetiler doğrultusunda havacılık sektöründe ulusal ve uluslararası hizmet veren yerli işletmelerle tarifesiz sefer düzenleyen havayolu işletmelerinin yanı sıra yabancı havayolu işletmelerinde de istihdam edilebileceklerdir.

Kabin personeli dendiğinde akla gelen kabin memurları pek çok konuda uzmanlaşmış, özel çalışanlardır. Kabin memurları sadece uçak içerisinde servis yapmakla görevli değildirler. Bir kabin memuru uçağın pek çok teknik özelliklerini bilmekle beraber ilk yardım, tıbbi ekipman kullanımı, acil durum müdahale ve arama kurtarma bilgilerine sahiptir. Herhangi bir acil durumda yolcuların emniyeti ve organize edilmesi için gerekli tüm bilgilere sahip olmak durumunda bulunan kabin memurlarına havacılık sektörü büyüdükçe daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Okulumuzun havacılık sektörüne yönelik en işlevsel bölümü olan Kabin Memurluğu, havacılık işletmelerinin kabin memurlarında bulunmasını istediği tüm donanımı öğrencilerine vermeyi amaçlamaktadır. Okulumuzun sağlayacağı teorik ve pratik eğitimle beraber gerek uçuşa, gerekse de hizmete yönelik bilgi ve tecrübe ile donanacak olan öğrencilerimizin Havayolu firmaları tarafından öncelikli olarak tercih edileceklerdir.